Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.mu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7533
Назва: Українська народна пісенність буремних років (пісні полону Другої світової війни)
Автори: Нікольченко, Т. М.
Нікольченко, Марія Владиславівна
Ключові слова: народна творчість
пісенні новотвори
німецько-фашистська окупація
народна пісенність
пісенні переробки
пісні-плачі
контамінації
Дата публікації: 2020
Короткий огляд (реферат): У статті висвітлюється відображення складних процесів народної творчості у часи Другої світової війни, зокрема невольничої поезії. У часи воєнних лихоліть активізується творення народної поезії, що викликане потребою відгукнутися на події, зафіксувати їх, перш за все, в пам’яті. Ці пісенні відгуки на події відбуваються на матеріалі «старих» зразків поезії, які вже знані. А «новотвори» використовуються учасниками подій і насичуються новими реаліями. Такою і є народна пісенність періоду фашистської неволі у період Другої світової війни. На великому фактичному матеріалі простежується ґенеза поезії неволі досліджуваного періоду, доводиться, що генетично невольнича поезія Другої світової війни пов’язана з плачами невольників і сягає своїм корінням у багатостраждальну історію України. Ці мотиви звучать ще в старих козацьких думах, у яких голосіння поступово перетворюється на ліричну пісню. А в роки воєнних лихоліть ХХ століття ці пісні актуалізувалися і зазвучали по сучасному.
Опис: Нікольченко Т. М. Українська народна пісенність буремних років (пісні полону Другої світової війни) / Т. М. Нікольченко, М. В. Нікольченко // Вісник Маріупольського державного університету. Серія : Філософія, культурологія, соціологія. – 2020. – Вип. 19. – С. 62–74.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.mu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7533
Розташовується у зібраннях:Нікольченко Марія Владиславівна

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
nikolch_m_ukr_v_filos_2020_19_62.pdf8,79 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.