Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.mu.edu.ua/jspui/handle/123456789/8522
Назва: Відображення любові до землі як ментальної риси українців у східностеповому говірковому тексті
Автори: Дворянкін, Віктор Олександрович
Ключові слова: українські східностепові говірки
віртуальна фонотека
діалектний монологічний текст-спогад
ментальна риса українців
сільськогосподарська лексика
номінації овочевих культур
Дата публікації: 2024
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуто особливості мовних ресурсів для вираження любові до землі як ментальної риси українців на матеріалі діалектного монологічного тексту-спогаду, зафіксованого 2012 року в східностеповій говірці села Красноармійське Новоазовського району Донецької області (нині – село Хрещатицьке Новоазовської міської громади Кальміуського району Донецької області (окуповане з 2014 року)) від мешканця (пенсіонера) Гамалія Миколи Андрійовича, 1949 року народження, освіта – 8 класів. Мета розвідки – опис вербальних засобів для вираження любові до землі як риси української ментальності на зазначеному вище матеріалі. Джерелом студії стала віртуальна фонотека мовлення конкретного говірконосія. Любов до землі як один із сегментів українського менталітету в поданому фрагменті східностепового дискурсу відображена як любов до городництва. Вирощування рослинницької сільськогосподарської продукції (овочевих культур) є копіткою справою, яка потребує значних зусиль у певних кліматичних умовах, зокрема в засушливому східностеповому регіоні.
Опис: Дворянкін В. О. Відображення любові до землі як ментальної риси українців у східностеповому говірковому тексті / В. О. Дворянкін // Наукові записки. Серія : Філологічні науки. – 2024. – Вип. 4 (211). – С. 35–41.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.mu.edu.ua/jspui/handle/123456789/8522
Розташовується у зібраннях:Дворянкін Віктор Олександрович

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
dvoryan_vidobr_2024_211_35.pdf2,55 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.