Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.mu.edu.ua/jspui/handle/123456789/443
Title: Інноваційна складова північноамериканської моделі регіональної інтеграції як умова забезпечення міжнародної конкурентоспроможності
Authors: Булатова, Олена Валеріївна
Keywords: північноамериканська модель інтеграції
інноваційна конкурентоспроможність
науково-технічна співпраця
зона вільної торгівлі
інноваційний потенціал
механізм регіонального співробітництва
НАФТА
Issue Date: 2014
Abstract: Для забезпечення міжнародної конкурентоспроможності національної економіки у складі інтеграційного об’єднання особливого значення набуває механізм регіонального співробітництва з країнами-партнерами. Зазначається, що поглиблення економічної інтеграції у межах НАФТА передбачає лібералізацію не тільки потоків товарів та капіталів, а й активізацію економічної взаємодії в науково-технічній сфері та стимулювання інноваційної активності. Визначено, що на відміну від ЄС, в НАФТА не існує спільних інституцій, що забезпечують інноваційний розвиток об’єднання в цілому. Кожна країна розробляє й реалізує власні програми, спрямовані на розвиток науково-технічного потенціалу. Доведено, що така модель, обумовлена різним рівнем інноваційного потенціалу країн-учасниць та відповідно – асиметричністю зв’язків, не дозволяє у повній мірі реалізувати потенційні інтеграційно-інноваційні переваги північноамериканської економічної інтеграції. Тому, підвищення конкурентоспроможності країн-учасниць НАФТА вимагає створення реальних стимулів до науково-технічної співпраці та розробки ефективних механізмів міжнародної взаємодії в інноваційній сфері.
Description: Булатова О. В. Інноваційна складова північноамериканської моделі регіональної інтеграції як умова забезпечення міжнародної конкурентоспроможності / О. В. Булатова // Економічний простір. – 2014. – № 85. – С. 5–15.
URI: http://91.250.23.215:8080/jspui/handle/123456789/443
Appears in Collections:Булатова Олена Валеріївна

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
innovatc_skladova.pdf292,38 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.